Zprávu vedoucí ekipy z MČR v drezuře Brno - Panská Lícha

2017-07-18 // naleznete níže ...

Úspěšné vystoupení východočeských drezurních a paradrezurních jezdců na MČR 2017

Ve dnech 12. -16. 7. se v brněnském areálu Panská Lícha konalo MČR v drezuře a paradrezuře.

Výprava byla i v letošním roce úspěšná a na východ Čech putuje 6 medailí ( 2x zlato, 3x stříbro, 1x bronz).

Para2: Zuzana Fialová – Larino

Hana Vojáčková a Don Air v kategorii seniorů předvedli v úlohách na úrovni stupně „T“ pěkné vyrovnané výkony a v silné konkurenci obsadili hezké 8. místo.

Tereza Lipavská v kategorii mladších juniorů útočila na stupně vítězů ze čtvrtého místa po dvou kolech. Boj se podařil a s Rozárkou dokázali obhájit stříbro z loňského roku.

Lucie Miřejovská s klisnou Garocky podala při premiérovém startu na drezurním mistrovství hezké výkony, které stačily na celkové 10. místo.

Napínavá byla soutěž dětí. Eliška Skřivanová  s Velvet zajela dobře a s přehledem všechny své úlohy, ale bohužel jí zlatá medaile těsně unikla. I ona obhájila stříbro z loňského roku. Budeme jí štěstí přát na ME, kterého se zúčastní v srpnu.

Šárka Kosařová, která v loňském roce na MČR nemohla startovat z důvodu zranění Rusalky, doufala, že se jí letos podaří také ukořistit nějakou medaili. Zabojovala a na krku se jí houpal bronz.

Všechny tři medailistky Tereza Lipavská, Eliška Skřivanová i Šárka Kosařová se pravidelně účastní se svými koňmi republikového drezurního SCM, které je pro ně velkým přínosem.

Skvělí také byli všichni naši oblastní paradrezuristé. Jejich bojovnost a výkony jsou obdivuhodné.

Terezka Dubcová s Finnem porazila své konkurenty ve všech svých jízdách a oprávněně se radovala z vítězství.

Kristýna Rudolfová s Bajkonurem rozhodčí svými výkony přesvědčila, že stříbrná medaile je ve správných rukách.

Zuzana Fialová s Larinem přemohla své soupeře ve všech jízdách a s velkým náskokem zaslouženě zvítězila.

Brněnské mistrovství se neslo v přátelském duchu a věřím, že si ho všichni zúčastnění užili. Poděkování patří všech jezdcům a koním za vzornou reprezentaci, jejich realizačním týmům a rodinám za podporu a pomoc při tomto náročném sportu.