Zprávu vedoucího ekipy na MČR ve všestrannosti pro rok 2020 pana Romana Falty

2020-08-04 // naleznete níže ...

Zpráva z MČR všestrannost Borová

29.7.-2.8. 2020

Do jihočeské Borové na farmu rodiny Kamírových se sjeli nejlepší jezdci z celé ČR ,aby zde bojovali o mistrovské tituly pro rok 2020 . Z Východočeské oblasti přijelo celkem 44 kvalifikovaných dvojic ve všech věkových kategoriích .

Soutěže začali ve čtvrtek odpoledne první dva jezdci ze soutěže družstev na velkých koních , kde měla naše výprava opět silné zastoupení 4 kompletních družstev . V podvečer pak proběhl slavnostní nástup všech ekip a ta naše čítající bezmála třetinu všech účastníků byla na tomto nástupu s naší standartou v čele opravdu vidět. Jako vše na Borové skvěle organizovaný nástup s uvítacím dárkem každému účastníku, pak završilo krásné vystoupení artistů s ohňovou show .

Pátek pokračoval drezurními zkouškami již všech kategorií a po jejich skončení byli vidět naši zástupci na předních místech průběžných výsledkových listin . V letošní novince , soutěži družstev na pony se naše dvě družstva pony ujala vedoucích pozic . Stejně tak družstvo VČ3 na velkých koních se ujalo vedení v soutěži , na třetí pozici pak  družstvo VČ1 , v seniorech držela druhou pozici Miram Záveská , v U25 také druhé místo Barbora Poláková , v soutěži starších juniorů také druhou pozici Viktor Regnard , v kategorii dětí se vedení po drezurách ujala Kristýna Přikrylová a na druhém místě Ema Štěpánková , v kategorii pony děti 10-13 let vedla také Kristína Přikrylová , druhá pak byla Andrea Novotná a dělené třetí místo hájila Nikola Hlavatá se Šejbou a v kategorii pony 13-16 let na druhém místě po drezuře byla Nela Havelková. Další naši zástupci byli s nepatrnými odstupy také na dohled medailových pozic. Tedy již po drezurách bylo zřejmé , že naši zástupci přijeli opravdu dobře připraveni.

Na páteční večer pak připravili pořadatelé účastníkům překrásný zážitek v podobě plavby Českým Krumlovem na vorech s výkladem vorařů , moc děkujeme.

Sobotní den patřil terénním zkouškám a na jezdce a koně čekali krosy stejně jako loni z dílny stavitele Andrease Riegla ( AUT ) . I zde naši zástupci prokázali výbornou připravenost a s náročnými tratěmi a klimatickými podmínkami se téměř všichni vypořádali na výbornou. Pořadí se v některých kategoriích nepatrně měnilo , ale odstupy byly minimální . Tím bylo jisté , že o konečném umístění rozhodnou nedělní kondiční zkoušky a parkury .

Bylo opravdovým zážitkem sledovat nedělní náročné parkury opět z dílny Andrease Riedla , kdy každá chyba znamenala posun v konečném pořadí . Naši nejlepší opět nezklamali a prokázali pevné nervy a tím nakonec skvělá umístění pro naši výpravu.