Česká Jezdecká Federace - východočeská oblast

Úspěch Milana Kořínka mimo pozornost

2018-09-06 // více informací naleznete níže ...

Člen ČJF- Východočeská oblast z JK Sobotka- Milan Kořínek s desetiletými valachy Stargate a Starfight z MK Hafling Driving team výborně reprezentovali na ME haflingů v Pferdezentrum Stadl-Paura a odvezli si výborné 9. místo.

Medailonek si můžete přečíst zde: http://www.haflingove.cz/…/predstavujeme-ceske-zastupce-na-…

Stručnou zprávu zde:
http://www.haflingove.cz/…/dva-cesti-vozatajove-na-me-hafli…

 

Sedm evropských medailí pro české haflingy

Pokud chcete sbírat úspěchy na mistrovství Evropy, měli byste si co nejdříve pořídit haflinga. Alespoň tak se to zdá po právě skončeném Mistrovství Evropy tohoto plemene, které se konalo uplynulý týden v rakouské Stadl-Pauře za účasti téměř čtyř stovek koní ze třinácti států. České ekipě v počtu 26 koní se podařilo docílit jednoho z nejvyšších skóre a získat celkem sedm medailí.

Za opravdu velký úspěch se dá považovat stříbrná medaile v parkuru starších koní, kde oběma koly prošli čistě pouze tři koně z celkem více než padesátihlavé startovní listiny. Jedním z nich byl i plemenný hřebec Artist-L s jezdcem Danielem Pospěchem, kteří nezklamali ani v rozeskakování, v němž jim zlato uniklo jen o necelé dvě vteřiny. Skoky, které mají tradičně nejvíce nabité startovní listiny, byly letos celkově velmi úspěšnou disciplínou českého týmu. Kromě Artistova úspěchu se mohli naši fanoušci radovat také z bronzové medaile klisny Whitney a Gabriely Salákové, které soutěžily v kategorii mladých koní. Navíc se podařilo sestavit tři velmi silné týmy do závěrečného zlatého hřebu celé čtyřdenní akce – skokového poháru národů. Jeden z nich ve složení Artist-L s Danielem Pospěchem, Lady se Sárou Buchlovou a Wolke s Petrou Dvořákovou v sedle dokázal získat třetí příčku, další dva týmy pak obsadili pátou a šestou pozici. Navíc se jedna z našich jezdkyň - Petra Dvořáková s Daylight – zapojila i do smíšeného česko-slovenského týmu, který získal stříbro.

Veliká konkurence byla také ve všech drezurních soutěžích. I zde se ale podařilo našim jezdcům uspět a obsadit velmi slušné pozice včetně dvou medailových. Valach ArcaneMartinou Studničkovou v sedle získali stříbro mezi téměř čtyřicítkou mladých koní. Valach HanyLaurou Liškovou pak nejprve ovládli první kolo, v küru pak podali velmi pěkný výkon a v ještě více obsazené soutěži starších koní získali bronz.

Dokonce tři cenné kovy (dvě stříbra a bronz) se podařilo získat Gabriele Filipové s valachem Amuletem, která startovala mezi mladými koňmi hned ve třech westernových disciplínách – Trailu, Horsemanshipu a Ranch Ridingu.

Ani ostatní účastníci ale neudělali žádnou ostudu, ať už startovali v parkuru, drezuře, všestrannosti či soutěži spřežení. Podrobnější informace o jejich výkonech vám přineseme v článku, který pro vás připravujeme a brzy jej společně s kompletními výsledky a fotogalerií zveřejníme na www.haflingove.cz.

Český svaz chovatelů haflingů, který jako člen pořadatelského světového svazu nominoval naše účastníky na šampionát, srdečně blahopřeje všem účastníkům a děkuje jim za perfektní prezentaci našich koní v zahraničí. Velký dík patří také všem, kteří jakkoliv pomohli s organizací jak svazu, tak samotným soutěžícím a samozřejmě také našemu sponzorovi Ville Gineta.

Text: Veronika Jenikovská

© 2004-2011 Česká Jezdecká Federace - východočeská oblast | All rights reserved! | Site engine by Andrej Ramašeuski