Česká Jezdecká Federace - východočeská oblast

Na Suché se o víkendu konalio předposlední OM letošní sezony - skoky S+U25družstva+pony

2019-10-01 // Níže přinášíme informace z obou dnu...

Suchá - sobota 28.9.

Podzimní závody a Oblastní mistrovství Východočeské oblasti se konaly v Suché u Litomyšle 28. a 29. září 2019. Závody zahájila soutěž Hobby parkur do 80cm na limitovaný čas, ke kterému se nejvíce přiblížila Andrea Čudková a Vigoss (JS Slavíkov). Andrea startovala jako první ve startovní listině a její čas se žádné dvojici nepodařilo překonat.

Druhou soutěží byl parkur stupně „Z“ na limitovaný čas. Nejnižší odchylka od tohoto času bylo 0.06 setiny sekundy, a tento čas patřil dvojici Vladimíra Pechanová a Corlana (JS Pastviny Pilníkov).

Následovala první mistrovská soutěž – MVČO družstev první kolo na stupni „ZL“. Nejvíce se dařilo družstvu Jezinky pana Tměje a Pretty Woman, jejichž výsledky jsou po prvním kole bezchybné. V otevřené soutěži „ZL“ zvítězila Pavla Benešová v sedle Féé (JK Vysoké Mýto).

Na úrovni „L**“ se soutěžilo v MVČO žen a zároveň se jela soutěž i jako otevřená. Do rozeskakování postoupilo devět dvojic, nicméně žádná z dvojic, která se účastnila mistrovské soutěže, se nevyhnula zaváhání. Zlatou medaili z MVČO žen si tedy odvážela Anna Siatková a Kira (JK Orličky) s jednou chybou v rozeskakování a nejrychlejším časem. Stříbrnou medaili na krk pověsila Petra Poláčková, bronzovou pak Pavla Benešová. Jediná bezchybná dvojice v rozeskakování byla Vanda Tmějová a Haloma, zaslouženě tak zvítězila v soutěži otevřené.

MVČO jezdců do 25 se jelo na parkuru stupně „S*“. Vítězkou se stala a zlatou medaili si z tohoto mistrovství odvezla Vanda Tmějová v sedle Halomy, jelikož spolu s Jakubem Petrusem postoupila do rozeskakování a v tomto rozeskakování chybovala pouze jednou, kdežto Jakub dvakrát. Jakub Petrus si pověsil na krk hned dvě medaile – v rozeskakování měl dva koně, ale s druhým vzdal pokračování po dvou zaváháních.

 

Mistrovství VO v kategorii seniorů mělo rychlé rozuzlení – jedinou bezchybnou dvojicí základního parkuru byl Jiří Skřivan v sedle Flying Star a na domácí půdě se stal mistrem VČO. Stříbrnou medaili získala Štěpánka Zavoralová a Diabella, bronz Vladimíra Pechanová a Rosa-P.

_________________________________________________________________________________

Podzimní závody Suchá - neděle 29. 9. 2019

Druhý závodní den na Suché zahájila soutěž Pony handicap „ZLP“ na limitovaný čas. Nejnižší odchylku od limitu a bezchybný výkon předvedla Anna Balcarová a Pepi 2 (JK Isabel).

MVČO jezdců 8-13 let na pony do 135cm v soutěži „ZLP“ přineslo vítězství a zlatou medaili Kristýně Přikrylové v sedle Dollom Cassino (JO Albert Stolany), jelikož dokončila základní parkur i rozeskakování bez zaváhání a v nejrychlejším čase. Pomalejší byla Lucie Kodytková a Taylor 2 a získala tak stříbrnou medaili. Bronz ukořistila Agáta Lagronová a Mezennest´s Ramona.

Následovala soutěž „ZLPB“ MVČO jezdců 8-12 let na pony 136-148cm, kde si pro zlatou medaili dojela Daniela Nosálová a Jessika 5 (Stáj Ježkovice). Jejich výsledek byl nejrychlejší a bezchybný v základním parkuru i rozeskakování. Stříbrná medaile putovala k Emě Štěpánkové a Leny Gold K, bronz brala Nikola Bártová a Kuba 3.

Desátou soutěží dle rozpisu byl Pony handicap „LP**“ a MVČO jezdců 13-16 let na pony do 148cm. Zlaté umístění na výsledkovou listinu zapsala Anna Dubová a Inge 1 reprezentující JK Pablo Slatiňany. Stříbro putovalo do rukou Josefa Kubiase v sedle Braxe, bronz ……

Parkur stupně „Z“ na limitovaný čas dopadl nejlépe pro Danielu Kmoníčkovou s Diou Kinskou (JS Damiss), která se odchýlila od limitovaného času o 0,4 sekundy.

Národní pohár ČJF v parkurovém skákání na styl kategorie B dětí a juniorů na velkých koních zajela nejstylověji Eva Wurzová v sedle Danilly (Bubák Group), jejich stylová známka 9.0 byla nejvyšší udělenou známkou dne. Velice pěkně se prezentoval Tomáš Hrbáček v sedlech svých dvou koní May 1 a Afrika, jelikož obsadil druhou i třetí příčku v soutěži se známkami 8.7 a 8.5.

Druhé kolo MVČO družstev bylo tradičně divácky velmi atraktivní a nechybělo hlasité povzbuzování jezdců v kolbišti z přilehlých ochozů. Po prvním kole nastupovalo do soutěže družstvo Jezinky pana Tměje z výhodné pozice – s bezchybným kontem. V druhém kole inkasovali v konečném součtu 4 trestné body a tento výsledek stačil na stříbrnou pozici. Se stejně výhodnou pozicí nastoupilo do druhého kola družstvo Pretty Woman ve složení Adéla Bergerová, Aneta Dohnalová, Petra Hátlová a Klára Šulcová – dámy zvládly parkury bez zaváhání a zaslouženě tak na krk pověsily zlaté medaile. Stupně vítězů doplnilo družstvo Sněhurka a tři trpaslíci (Ervín Perthen, Kateřina Perthenová, Eva Perthneová, Nikola Bártová).

Nejvyšší soutěží nedělního programu byl parkur s handicapem „L*“ a „L**“ na čas. Ten měl nejrychlejší Jiří Skřivan v sedle Heddy.

© 2004-2011 Česká Jezdecká Federace - východočeská oblast | All rights reserved! | Site engine by Andrej Ramašeuski